RELAX CENTRUM (finská a infra sauna)

Provozní doba je: 10:00 – 22:00 hod.   denně

Cena za pronájem celého centra na 120 minut: 1 200 Kč

Reservaci relax centra si můžete objednat na recepci pensionu na tel.: 721 010 300.

K dispozici jsou prostěradla a ručníky, doporučujeme vlastní přezůvky.

Finská sauna

je vhodná pro zdravé osoby k uchování a posílení kondice, prohřátí těla, uvolnění svalů, prokrvení pokožky, čištění pórů a odstraňování stresu. 

Teplota vzduchu: cca 90 °C
Vlhkost vzduchu: cca 30%
Doporučená doba pobytu: 10–15 minut

Infra sauna

Infrasauna je nový systém v termoterapii, nahrazující klasické sauny. Zvláště vhodná pro ženy a dívky. Je založena na principu prohřívání lidského těla pomocí tepla z infrazářičů. V infrasauně se prohřívá nejen povrch těla, ale teplo proniká i do hloubky tkání a dochází tak k rychlejšímu prohřátí organismu, než v klasické sauně. Výhodou infrasauny je nižší okolní teplota vzduchu (cca 40° C) a je proto vhodná i pro osoby, které se léčí s krevním tlakem, astmatiky nebo osoby těžce snášející vysokou teplotu. Prokazatelnými pozitivními účinky infrasauny jsou čištění pleti, odstranění nečistot a odumřelé kůže, zmírnění projevů celulitidy, terapeutické účinky, zlepšení imunitního systému, přirozená detoxikace organismu, pomoc při léčbě kožních onemocnění, revmatismu a artritidy, posílení kardiovaskulárního systému a relaxace a uvolnění stresu.

Rozsáhlé lesní cyklostezky

Rozsáhlé lesní cyklostezky se nachází přímo nad pensionem. Že je Blanský les a okolí ideální oblastí pro cykloturistiku potvrdí snad každý nadšenec velocipédu. Na své si zde přijdou příznivci všech druhů povrchu i terénu od rovin mezi rybníky po sjezd z Kletě do vltavského údolí s převýšením přes 600 m. V minulých letech bylo území hustě protkáno množstvím dobře vyznačených cyklotras. Na rozdíl od národního parku zde není přísná regulace pohybu, a tak můžete kromě značených stezek využít i spoustu lesních a polních cest, kde si užijí i drsnější jezdci. Také koncentrace lidí zdaleka nedosahuje úrovně známé ze šumavských cyklostrád.

Přímo na Kleti jsou nádherné cyklostezky absolutně bez lidí a aut - autům je zde vjezd zakázán. Pro rodiny s dětmi jsou zde zvlášť vhodné asfaltové cyklocesty kolem obvodu Kleti, které mají mírné či vůbec žádné stoupání. Vedou hlubokým tichým lesem, který Vás naplní klidem a pohodou. Kdo nepozná, neví o čem je zde řeč. Přijeďte si vyzkoušet relax na kole do Podkletí.

 

Půjčovna kol a elektrokol

Půjčujeme pánské trekové kolo Kellys, elektrokola Giant a Apache (univerzální velikost pro muže i ženy) a dětské kolo Leader Fox.

Cena zapůjčení 1 kola/den je 200,-Kč, elektrokola 500,-Kč den, dětská helma zdarma.

 

Dámské elektrokolo Apache baterie 600Whorské kolo rám 20 a kola 29"

Zápůjční podmínky:
Složení zálohy 2000,- Kč a úhrada nájemného předem, předložení OP. (Stálí hosté zálohu neplatí).  Při poškození nebo silném znečištění věci je vrácená záloha krácena o náhradu škody, resp. poplatek za čištění.


Penzion s bazénem Šumava

Bazén se slanou vodou - pro hosty ubytované na 5 a více nocí.

bazén se slanou vodou

 

Koupaliště 350m

Koupaliště má velmi čistou vodu z kleťských pramenů a je vzdáleno 350m od pensionu. Díky jeho skryté poloze si můžete užívat soukromí. Ví o něm pouze místní, takže je tam opravdu pár lidí.

Všeobecně se koupeme od poloviny června - červenec – až konec srpna. Jak teplé je počasí, tak tomu odpovídá i teplota vody.

Vedle koupaliště se nachází kurt s píčitým povrchem na nohejbal či volejbal.

 


Z fotogalerie

Restaurace U Lišků Výhled z Kletě